Објавен првиот заеднички портрет на војводата и војвотката од Кембриџ (ФОТО)

Првиот заеднички портрет на војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кејт Милдтон, е изложен во музејот Фицвилијам, на Универзитетот во Кембриџ.

Автор на портретот е наградуваниот британски портретист Џејми Корет.

Ова уметничко дело беше нарачано минатата година од страна на Royal Portraits Fund од Кембриџшир како подарок за жителите на округот.

„Најнеобичната привилегија во мојот живот“, изјави авторот на портретот Корет.

Кралската двојка го посети музејот Фицвилијам на денот кога портретот првпат ѝ беше откриен на јавноста.

По тој повод се сретнале со авторот Корет.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...