Објавен нов разговор: Рамос барал помош за да ја освои „Златната топка“

Шпански „Ел Конфиденсијал“ објави приватни разговори меѓу поранешниот капитен на Реал Мадрид, Серхио Рамос и првиот човек на Фудбалскиот сојуз на Шпанија, Луис Рубиалес.

Рамос редовно комуницирал со Рубиалес во период од 2018 до 2019 година, а притоа сакал да ја добие „Златната топка“ и побарал помош од првиот човек на шпанскиот фудбал.

„Добровечер Руби, се надевам дека си добар. Знаеш дека никогаш не барам ништо, но сега мислам дека оваа година е посебно нешто. Би ти бил благодарен до крајот на животот“, му напишал Рамос на Рубиалес и побарал да ги контактира неговите пријатели за помош.

Шпанскиот дефанзивец минатото лето си замина од „кралскиот клуб“ и потпиша за ПСЖ.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Парите прават чуда: Меси, КР и Бензема играат за ист клуб во Лигата на шампионите во сезоната 2023/24?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд почетокот на јуни, сопственикот на Њукасл Јунајтед е и мнозински акционер на четири водечки клубови во Саудиска...

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...