Новото засилување на Јунајтед избран за играч на месецот

Новото засилување на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез ја доби наградата за играч на месец август во клубот.

Аргентинецот ги започна сите четири натпревари на „црвените ѓаволи“ во Премиер лигата, на кои забележаа две победи и два порази.

На трите меча ги одигра сите 90 минути, а против Брентфорд беше заменет на полувремето.

Сепак, на последните два меча, на кои Манчестер Јунајтед ги освои трите бода, тој ги понесе наградите за „Играч на натпреварот“.

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...