Новото засилување на Ливерпул избран за играч на сезоната во Португалија

Бенфика минатата сезона ја заврши на третата позиција, но во своите редови го има најдобриот играч во португалското првенство.

Дарвин Нуњез кој се пресели во Ливерпул ја освои наградата за играч на сезоната во 2021/2022. Нуњез сезоната ја заврши со 34 постигнати гола и четири асистенции на 41 натпревар во сите натпреварувања.

Нуњез за Бенфика настапуваше од септември 2020 година. Во октомври 2019 година Нуњез дебитираше за Уругвај и досега постигна два гола на 11 натпревари. Пред трансферот во Португалија Уругваецот го носеше дресот на Алмерија во Сегунда, летово е најскапиот трансфер во Премиер лигата.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...