Новиот тренер на ПСЖ одлучи кој ќе биде прв голман

Францускиот стратег Кристоф Галтие од следната сезона ќе го води Пари Сент Жермен.

Пред Галтие ќе има голема работа да направи реконструкција на тимот и да донесе важни одлуки, а главна цел секако ќе биде долгопосакуваната титула во Лигата на шампиони.

Галтие во четвртокот имал состанок со новиот спортски директор Луис Кампос во врска со играчкиот кадар за следната сезона.

Тренерот посочил дека клучни играчи во неговиот проект ќе бидат Меси, Мбапе, Верати, а прв голман ќе биде Донарума.

Во својата дебитантска сезона Донарума минутажата ја делеше со Кејлор Навас, што не се покажа како добар потег.

И покрај неколкуте киксови што го направи, сепак новиот тренер верува дека Донарума е еден од најдобрите голмани во светот и ќе го назначи за прв голман следната сезона.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...