Новиот дрес на Барса го шокира сите во Каталонија 📷

Каталонските медиуми денеска објавија како тоа ќе изгледа новиот дрес на Барселона за сезоната 2023/24, па фановите буквално се шокираа.

Сензационално одекна веста дека резервниот сет дресови ќе бидат бели, а таа боја е симбол на најголемиот ривал, Реал Мадрид.

Станува збор за втората гарнитура на дресови, која многу наликува на дресот на „кралскиот“ клуб, па навивачите се противат.

Сепак, треба да се напомене дека белиот дрес не е новост за Барселона, која редовно носеше бел дрес до крајот на 70-те години на минатиот век.

ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...