Новиот дрес на Баерн е копија на оној на Реал Мадрид од 2019 година 📸

Баерн денес официјално го претстави новиот дрес кој клубот ќе го користи во наредната сезона.

Баварците пред неколку недели ја претставија домашната гарнитура во која ќе играат најголем број од натпреварите, а сега го претставија дресот за гостинските натпревари. На официјалната страница Баерн го претстави дресот кој изгледа навистина елегантно.

Но, многумина забележија дека овој дрес на Баерн многу потсетува на оној на Реал Мадрид од 2019. Двата дреса беа креирани од „Адидас“, кој три години подоцона одлучи тој дизајн да го искористи за овој втор дрес на Баерн.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Американците обезбедија „Гепарди“ – самоодни противвоздушни системи што итно ѝ се потребни на Украина

Американската војска и додели на компанија со седиште во Флорида договор вреден нешто повеќе од 118 милиони долари за снабдување на украинската војска дополнителни...

Пендаровски на инаугурација на Ердоган

Претседателот Стево Пендаровски, на 3 јуни 2023 година, сабота, во Анкара ќе присуствува на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција,...

СДСМ: Мицкоски стои пред одлука, дали ќе ја поддржи европската иднина или ќе го следи патот на Груевски

По 17 години чекање, нашата држава ги започна преговорите со ЕУ и има историска шанса за брз напредок во евроинтеграциите. За реализација на оваа...

Османи и Агелер со заедничко видеообраќање за годишнината од стратешкиот дијалог: Претстојат тешки одлуки, но САД се вашиот најголем пријател, порача амбасадорката

Како стратешки партнери ни претстојат бројни активности со цел адресирање на предизвиците на земјава како што е натамошното зајакнување на нашиот автентичен модел на...