Новиот дрес на Баерн е копија на оној на Реал Мадрид од 2019 година 📸

Баерн денес официјално го претстави новиот дрес кој клубот ќе го користи во наредната сезона.

Баварците пред неколку недели ја претставија домашната гарнитура во која ќе играат најголем број од натпреварите, а сега го претставија дресот за гостинските натпревари. На официјалната страница Баерн го претстави дресот кој изгледа навистина елегантно.

Но, многумина забележија дека овој дрес на Баерн многу потсетува на оној на Реал Мадрид од 2019. Двата дреса беа креирани од „Адидас“, кој три години подоцона одлучи тој дизајн да го искористи за овој втор дрес на Баерн.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...