Нови лоши вести за Алер

Од Борусија Дортмунд денес потврдија дека туморот кој му беше откриен на Себастиан Алер е малиген, што значи дека ќе мора да оди на хемотерапија.

Тоа значи дека процесот на рехабилитација ќе се оддолжи и напаѓачот ќе може да почне со лесни тренинзи најрано следната година.

Алер изминатите денови беше опериран, но сега го чека долг процес на хемотерапија.

Напаѓачот пристигна во Борусија Дортмунд на 6-ти јули и само неколку дена подоцна му беше дијагностициран тимор на тестисите.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...