Новата ѕвезда на Барселона: Подобри сме од Реал Мадрид

Новото засилување на Барселона, Рафиња имаше одлично деби ви дресот на Каталонците.

Бразилецот постигна гол и запиша две асистенции во пријателскиот меч со Интер Мајами.

Рафиња едвај чека да игра „Ел Класико“, а следниот контролен меч на Барселона е токму против Реал Мадрид во Лас Вегас.

„Секогаш се обидувам да постигнам гол, а во дерби особено. Најважно е да победиме, но според мене ние сме подобри од Реал Мадрид. Многу сум среќен што го постигнав првиот гол за Барселона. Се надевам дека ќе продолжам на ист начин“, изјави Рафиња.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Чави откри кога Меси ќе донесе одлука каде да продолжи

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7ITренерот на Пари Сен Жермен, Кристоф Галтие на...

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IИако се поврзуваше со враќање во Европа, поточно...

Шпанците тврдат: Барселона наскоро ќе биде исфрлена од европските натпреварувања!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IКако што објавија шпански и неколку англиски медиуми,...

Очекувано: Спалети најдобар тренер во Серија А

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТренерот на Наполи, Лучијано Спалети очекувано и заслужено беше избран за тренер на сезоната во Серија А.Спалети успеа...