Нова жртва на Ибица: Ограбен фудбалер на Реал Мадрид

Познатите фудбалери често пати се мета на крадци, неодамна Марко Верати остана без вредност од дури три милиони евра.

Сега со непријатно искуство се соочи Феде Валверде од Реал Мадрид. На социјалните мрежи тој и неговата девојка Мина Бонино открија дека биле ограбени, а освен тоа и дpoгирани затоа што не осетиле ништо.

За разлика од Верати Валверде поминал само со штета од околу 10.000 евра. Тие истакнуваат дека за нив штетата не е проблем, туку проблем е што некој им на нарушил приватноста.

Парот по несаканиот случај го продолжил одморот на Ибица, но го зајакнале обезбедувањето.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Чави откри кога Меси ќе донесе одлука каде да продолжи

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7ITренерот на Пари Сен Жермен, Кристоф Галтие на...

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IИако се поврзуваше со враќање во Европа, поточно...

Шпанците тврдат: Барселона наскоро ќе биде исфрлена од европските натпреварувања!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IКако што објавија шпански и неколку англиски медиуми,...

Очекувано: Спалети најдобар тренер во Серија А

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТренерот на Наполи, Лучијано Спалети очекувано и заслужено беше избран за тренер на сезоната во Серија А.Спалети успеа...