Ништо од големите очекувања: Мурињо сака да се ослободи од играчот на кој му купи патики од 800 евра

Стратегот на Рома, Жозе Мурињо минатата сезона го израдува младиот Феликс Афен Џан од Гана oткако му купи скапи патики по двата гола против Џенова.

Но, тоа останаа единствените два гола на младиот 19-годишен напаѓач кои ги постигна во Рома и добива се помала минутажа, па како што стојат работите ќе ја напушти волчицата.

Освен тоа Џан му направил и проблем на Мурињо со стартот над новото засилување Џорџињо Вајналдум кој заработи скршеница на ногата, па сега веројатно го чека подолга пауза. Поради таквата ситуација италијанските медиуми пренесуваат дека Мурињо донел одлука Џан итно да си замине.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...