Невреме во Албанија однесе еден живот и поплави градови

Невреме во Албанија однесе најмалку еден живот, поплавувајќи градови и предизвикаа прекини на електричната енергија во главниот град Тирана, соопштија властите.

Полицијата соопшти дека 51-годишен маж загинал во пожар откако гром удрил во куќа во северозападното село Дедај и предизвикал краток спој, додека еден маж е повреден.

Уште еден маж е пронајден на море во југозападниот град Валонија, но истражителите не утврдиле дали неговата смрт е поврзана со временските услови.

Многу градови долж албанскиот брег беа поплавени по два часа невообичаено силен дожд. Земјоделците во југоисточна Албанија се пожалија дека дождот им го оштетил целиот род.

Во најјужниот град во Албанија, Саранда, гром оштети станбена зграда.

Албанија доживеа две недели топло време, а температурите достигнаа до 37 степени Целзиусови,пренесе Аваз.ба.

ПОСЛЕДНИ

Чави откри кога Меси ќе донесе одлука каде да продолжи

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7ITренерот на Пари Сен Жермен, Кристоф Галтие на...

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IИако се поврзуваше со враќање во Европа, поточно...

Шпанците тврдат: Барселона наскоро ќе биде исфрлена од европските натпреварувања!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IКако што објавија шпански и неколку англиски медиуми,...

Очекувано: Спалети најдобар тренер во Серија А

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТренерот на Наполи, Лучијано Спалети очекувано и заслужено беше избран за тренер на сезоната во Серија А.Спалети успеа...