Несторовски во голгетерска форма, два гола против Унион Берлин

Македонскиот репрезентативен напаѓач и член на Удинезе, Илија Несторовски ја потврди својата голгетерска форма во предсезоната.

Несторовски постигна два гола за Удинезе во пријателскиот меч со Унион Берлин, кој заврпи без победник 3:3.

Македонецот на теренот влезе во 15.минута, кога го замени повредениот Деулофеу. Првиот гол Несторовски го постигна во 26. минута, а вториот во 43. минута од натпреварот.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...