Манчестер Јунајтед на катастрофален начин ја започна сезоната во Премиер лигата, па очигледно дека на тимот му се потребни засилувања.

Раководството нема голем успех ова лето кога се трансферите во прашање и не успеа да доведе некои фудбалери кои силно ги посакуваше.

Тоа, како и случајот со Роналдо се одрази на атмосферата во тимот, па лошоте резултати ја прелеаа чашата.

По убедливиот пораз од Брентфорд, Кристиано Роналдо, Бруно Фернандеш и Маркус Рашфорд отишле директно кај раководството на клубот и побарале да донесат нови засилувања.