Неколку ѕвезди на Јунајтед бараат засилувања од раководството

Манчестер Јунајтед на катастрофален начин ја започна сезоната во Премиер лигата, па очигледно дека на тимот му се потребни засилувања.

Раководството нема голем успех ова лето кога се трансферите во прашање и не успеа да доведе некои фудбалери кои силно ги посакуваше.

Тоа, како и случајот со Роналдо се одрази на атмосферата во тимот, па лошоте резултати ја прелеаа чашата.

По убедливиот пораз од Брентфорд, Кристиано Роналдо, Бруно Фернандеш и Маркус Рашфорд отишле директно кај раководството на клубот и побарале да донесат нови засилувања.

ПОСЛЕДНИ

Парите прават чуда: Меси, КР и Бензема играат за ист клуб во Лигата на шампионите во сезоната 2023/24?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд почетокот на јуни, сопственикот на Њукасл Јунајтед е и мнозински акционер на четири водечки клубови во Саудиска...

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...