Некогаш вредеше 100 милиони евра, сега оди на позајмица во Бешикташ

Aнглискиот фудбалер Деле Али некогаш важеше за еден од најголемите таленти на Островот и Тотенхем за него бараше сума од 100 милиони евра.

Деле Али во тие најдобри денови не го напушти Тотенхем и остана во Лондон. Потоа следуваше вртолгав пад во кариерата. По доаѓањето на Жозе Мурињо во Тотенхем се загуби, беше отпишан и подоцна кај Конте, одигра на позајмица во Евертон кој не сакаше да го откупи.

Сега според најавите ќе оди на нова позајмица во тимот на Бешкиташ. Информациите се дека од трансферот двете страни ги делат само детали. Бешикташ ќе има можност и да го откупи на крајот од сезоната.

Ќе потсетиме со Бешикташ денес професионален договор до 2027 година потпиша 18-годишниот македонски талент Бесар Гуџуфи.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...