Нејмар „глумеше“ и на пријатески натпревар, па му се смее цел свет 🎥

Пари Сен Жермен оствари убедлив триумф против Гамба Осака (6:2)  на денешниот пријателски натпревар од турнејата во Јапонија.

Нејмар постигна два гола и имаше една асистенција, но пак е цел на критики и на потсмев поради неговата срамна реакција со која сакаше да изнуди пенал.

Играчот на Осака ја тргна ногата, а Бразилецот иако не беше ни допрен, падна како покосен.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...