Навреме отворени сите избирачки места во Маврово и Ростуше

Изборниот процес од Локалните избори за градоначалник во Општина Маврово и Ростуше утрово почна навреме, информира Ивана Ѓорѓеска, претседател на Општинската изборна комисија. Сите гласачки места, вкупно 39, утрово биле отворени во 7 часот.
Право на глас, во оваа општина според избирачкиот список имаат 9.948 граѓани.
Гласањето трае до 19 часот.

Денес, избори за градоначалник се одржуваат и во Центар Жупа, додека во Општина Тетово се избираат членови на Советот.

ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...