Навивачите на Јувентус бесни на Погба: Важно му е само СП, гајле му е за Јувентус!

На навивачите на Јувентус не им се допадна последниот потег на Пол Погба.

Францускиот репрезентатвец има проблеми со менискусот и требаше да оди на операција, но се одлучи за конзервтивн терапија поради кој би пропуштил околу пет недели. Ваквата терапија ќе му овозможи на Погба да биде спремен и пред репрезентативната пауза и секако би играл на Светското првенство.

Значи, Погба после петмесечната пауза би играл со голем ризик, но главната цел ќе му биде да игра на Мундијалот во Катар. Навивачите Јувентус сметаат дека тоа не е фер од негова страна и дека Јувентус го ставил во втор план.

„Ова за нас, навивачите на Јувентус е најлоша вест. Можеби ќе го одработи Светското првенство, а потоа ќе се оперира и прашање е дали ќе видиме нешто добро од него оваа сезона“.

„Да јасно е дека него му е важно Светското првенство, гајле му е за Јувентус“, коментираат навивачите на „старата дама“.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...