Навивачите на Јунајтед разочарани: Роналдо е човек кој мисли само на себе

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо е еден од најдобрите фудбалери во историјата, но дефинитивно ги разочара навивачите на Манчестер јунајтед.

Роналдо пристигна лани во екипата, но не му помогна на тимот во борбата за топ-4 позиции, па летово побара да си замине.

Португалецот покажа уште еднаш дека рекордите и личниот успех му се приоритет во кариерата, а не успесите на неговиот клуб.

Роналдо е сопственик на голем дел од рекордите, но се плаши дека Лионел Меси може да му ги урне, а притоа Аргентинецот има и едне рекорд кој никогаш не бил урнат од Португалецот.

Меси има постигнато 76 голови во групната фаза во Лигата на шампиони (ЛШ), додека Роналдо има три помалку.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...