Навивачи на Реал побараа од Перез да го врати Роналдо – еве како им одговори 🎥

Флорентино Перез долги години е на чело на Реал Мадрид и зад себе има бројни големи трансфери, еден од нив секако е оној на Кристијано Роналдо за 100 милиони евра.

Роналдо го напушти Реал Мадрид во 2018 година кога премина во Јувентус и ако се земе се во предвид и не им фалеше многу на „кралевите“ посебно затоа што Карим Бензема започна да игра во животна форма.

На Роналдо од друга страна баш и не му одеше по Јувентус се врати во Манчестер Јунајтед и летово повторно се поврзува со промена на средината.

Одредени навивачи на Реал Мадрид имаа прилика да го сретнат Перез, а во таа прилика му порачаа да го врати Португалецот.

„Повторно? Па, тој има 38 години“, гласеше одговорот на Перез.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...