Навивачи на Барселона го ограбиле Левандовски: Му го земале часовникот, сакале и телефонот!

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски се соочи со мала непријатност на својот старт во Барселона.

Имено, тој бил ограбен од навивачите пред тренинг центарот. Левандовски застанал да се фотографира со фановите, а еден од присутните ја искористил таа ситуација да го ограби напаѓачот.

Каталонските медиуми пренесуваат дека Левандовски така останал без својот луксузен часовник вреден околу 70.000 евра.

И тука не завршило се, двајца други навивачи се обиделе да му го земат мобилниот телефон, но Левандовски успеал да се одбрани и да ги задржи. Полицијата интервенирала и ги пронашла лицата кои сакале да му го украдат телефонот, меѓутоа човекот со часовникот не е пронајден.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...