Навивач втрча на теренот и со „мајагери“ го удри поранешниот играч на Евертон 🎥

Во натпреварот од петтото коло во турската Суперлига се сретнаа Анкарагучи и Бешикташ, натпреварот заврши со победа од 3:2 за Бешикташ.

Моментот поради кој овој натпревар се најде во центарот на вниманието се случи во самата завршница кога навивач втрча на теренот и со „мајагери“ го удри Тосун. По тој момент следуваше општ хаос на теренот.

Црвен картон добија Марлон Касвијер од редовите на домаќините и Жозеф де Соуза од Бешикташ. Тосун ова лето од Евертон се врати во турскиот клуб.

Треба да се спомене и дека во овој натпревар гол после 378 дена постигна Деле Али.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...