Наполи потврди: Елмас не е на продажба!

Италијанските медиуми пренесуваат дека Наполи нема намера да го продава Елиф Елмас и ќе ги одбие сите понуди за македонскиот репрезентативец.

Италијанскиот весник „Ил Матино“ информира дека Аурелио Де Лаурентис ги одбил сите понуди кои пристигнале за македонскиот „дијамант“.

Покрај интерсот од страна на шампионот Милан, конкретна понуда доставил и Торино, но Наполи експресно ја одбил.

Спортскиот директор на Наполи, Кристиано Џинтоли потврди дека Елмас не е на продажба.

„Елмас е во плановите на Наполи и за следната сезона. Играчот не е на продажба“, изјави Џинтоли.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...