Наполи и Елмас со „петарда“ против Верона🎥

Наполи ја запиша најубедливата победа ова коло во Серија А и со 5:2 славеше на гостувањето кај Верона.

Мечот не почна добро за наполитанците и Верона прва дојде до водство со голот на Лазања, но до крајот на полувремето Кварацхелија и Осимен направија целосен пресврт.

По само три минути игра во вториот дел Анри израмни на 2:2, но потоа следуваа три гола на Наполи преку Лоботка, Зиелински и Политано.

Нашиот репрезентативец Елмас мечот го почна од клупата и ги одигра последните 25 минути.

ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...