Наполи ги демантираше шпекулациите за Елмас – го издвои најдобрите од македонскиот „дијамант“ 🎥

Во претходниот период во италијанските медиуми се појавија информации дека Елиф Елмас до Наполи поставил ултиматум за поголема минутажа во спротивно би можел да си замине.

Сепак, како еден вид демант сега стигна видео објавено на официјалните канали на клубот од Неапол. Калчолигашот објави видео со најдобрите потези на Елмас и така потсети на квалитетите на македонскиот репрезентативец.

Во медиумите се пишуваше дека Елмас минатата сезона иако одигра солиден број на натпревари, сепак проблем наводно било што повеќе влегувал од клупата за резерви. Сега се демантирани информациите за било каков проблем меѓу двете страни.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...