Најмлаку 11-мина убиени во пукање во Цетиње, маж пукал по случајни минувачи

Триесет и четиригодишен маж уби повеќе лица во Цетиње, пред да биде убиен од полицијата. Црногорските медиуми објавија дека тој пукал во близина на местото каде што живеел и дека сè почнало како семејна пресметка.

Од полицијата кажаа дека убиецот пукал и на цивили и на полицајци. Според неофицијални информации, тој убил најмалку 11 лица, по што бил убиен во престрелка со полицијата.

Очевидците кажаа дека напаѓачот се движел низ населбата Медовина и пукал во случајни минувачи, при што има и повеќе повредени, меѓу кои и еден полицаец.

 

ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...