На Ливерпул се заканува потоп во Неапол! 🎥

Наполи го игра можеби најдоброто полувреме во својата историја во Лигата на шампионите – после 45 минути има 3:0 против Ливерпул.

На актуелниот европски вицешампион му се заканува вистински потоп во Неапол.

Зјелински го отвори резултатот после само пет минути игра од пенал. По половина час Наполи стигна до 2:0 со погодокот на Ангуис, а Џовани Симеоне во самиот финишт од првиот дел се погрижи за високи 3:0.

Можеше предноста на Наполи да биде и поголема затоа што Осимен во 18. минута не реализираше пенал.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...