Најбогатиот човек на светот има таен Инстаграм профил: Сите се згрозиле кога слушнале за што го користи

Додека зборуваше за Путин, вонземјаните и Третата светска војна, Илон Маск откри што правел на својот таен профил на Инстаграм.

Елон Маск, еден од најбогатите луѓе во светот и извршен директор на Tesla, една од најпопуларните јавни личности, призна дека има тајна сметка на Инстаграм.

Сосема иронично и нејасно, Маск има 102,9 милиони следбеници на Твитер додека има само 54 следбеници на неговиот личен профил на Инстаграм.

Посебно е интересно што тој призна една од своите „валкани тајни“, а тоа е дека всушност поседува профил на Инстаграм, но под лажно име, но дека го користи за таканаречената стапица на жед, што е модерен сленг за содржина. со сексуална конотација, т.е. видеа и фотографии, кои вклучуваат ласциозни детали и со цел да привлечат внимание.

Вратете го видот на која било возраст со овој метод…не се потребни операции !!!

Маск исто така додаде дека го отворил профилот за да кликне на различни линкови и профили, но искуството не му се допаднало.

„Се најдов себеси како правам многу селфи и бев како, што правам? Тогаш што се случи, почнав да добивам многу лајкови“, објасни Маск.

Вратете го видот на која било возраст со овој метод…не се потребни операции !!!

Замка за жед, буквално преведена како „стапица за жед“, значи сексуална фрустрација или очај на оној кој бара еротска содржина. Замката всушност се поставува со намерно објавување провокативна содржина која треба да предизвика реакција кај другите, заинтересирани страни. Кога едно лице реагира, тие всушност паднале во стапицата и ја признале потребата од поставувачот на содржината.

На Твитер почна да кружи видео од Илон како зборува за својот Инстаграм профил.

 

 

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...