Најбогатиот Британец сака да го купи Манчестер Јунајтед

Според „Индипендент“, продажбата на Манчестер Јунајтед наскоро би можела да се случи и тоа во најскапата трансакција во историјата на клупскиот спорт, вредна шест милијарди фунти.

Сер Џим Ретклиф, најбогатиот Британец и газда на компанијта „ИНЕОС“, потврди дека е заинтересиран за купување на Манчестер Јунајтед.

„Ако клубот е на продажба, Џим дефинитивно е потенцијален купувач. Ако нешто такво биде можно, Џим е заинтересиран за долгорочна сопственост на клубот. Не е работи за трошеето пари. Џим ги разгледува опциите кои може да се преземат бидејќи знае колку е важен клубот за градот. Чувството е дек е време за ресетирање“, изјави портпаролот на Ретклиф.

69-годишниот Британец, кој цел живот е навивач на Јунајтед, претходно ова лето се обиде да го купи Челзи, но неговата понуда ги проби роковите кои беа поставени за продажба.

ПОСЛЕДНИ

Навивачите се жалат: Покривот на „Олд Трафорд“ пропушта вода 🎥

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMМанчестер Јунајтед има проблем со резултатите на теренот, но тие не се единствените...

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...