На 32 години почина актерката Чарлби Дин

Добитничката на „Златна палма“ годинава, јужноафриканската манекенка и глумица Чарлби Дин почина во Њујорк на 32-годишна возраст по кусо боледување.

Родена и израсната во Кејптаун како Чарлби Дин Криек, таа потпишала договор со агенција за манекенки на 12-годишна возраст. А, своето актерско деби го имаше во јужноафриканскиот филм „Сечило“ (Spud) во 2010 година. Се појави и во серијата „Црно светло“, како и во филмовите „Трка на смртта 3: Инферно“, „Крв во водата“, „Не заспивај“ и „Портхол“.

People.com | Celebrity News, Exclusives, Photos and Videos

Дин е ѕвезда на претстојниот филм „Триаголник на тагата“ (Triangle of Sadness), што ја освои престижната „Златна палма“ на Филмскиот фестивал во Кан во мај. Во него глумат и Вуди Харелсон и Харис Дикинсон, а треба да се појави во кината ширум светот на 7 октомври.

Таа беше свршена со јужноафриканскиот модел Лук Волкер. По наградата во Кан, Волкер во објава на Инстаграм напиша дека „не може да биде погорд“ на неа.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...