Н’Голо Канте повеќе не вози „Мини Купер“ 📸

Н’Голо Канте беше вистински хит во спортската јавност со својата скромност бидејќи возеше „Мини Купер“, но изгледа дека Французинот сега одлучил дека е време за промена.

На социјалните мрежи се појави видео снимка од пристигнувањето на фудбалерите на Челзи во тренинг центарот и од таа снимка можеше да се заклучи дека најголем дел од играчите на „сините“ возат „Ламбурџини Урус“ чија вредност е 160.000 фунти.

Меѓутоа не возеа сите таков модел на автомобил. Канте и Конор Галагер се појавија со Мерцедес. Посебно внимание привлече Канте кој како што споменавме до минатата година возеше „Мини Купер“.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...