Мурињо: Со сите клубови имам блиски односи, освен со еден


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓


Жозе Мурињо е еден од најдобрите тренери во светот веќе две децении и има богата кариера.

„Специјалниот“ водеше гиганти како Челзи, Интер, Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед, Тотенхем и сега е тренер на Рома.

Мурињо истакна дека со сите клубови каде што работел има блиски односи, освен со Тотенхем.

„Тотенхем е единствениот клуб со кој немам блиска врска. Веројатно затоа што стадионот беше празен за време на Ковид и поради тоа што претседателот Даниел Леви не ми даде да играм финале и да освојам трофеј. Но, тоа е само еден клуб во мојот живот со кој се случило тоа“, изјави Мурињо.

„Во сите други клубови секогаш сум имал солидна врска бидејќи луѓето не се глупави. Не се работи за победи или порази. Фановите разбираат дека јас се борам секој ден за нив. Во мојот случај, јас сум Романиста, Мадридиста, Интериста. Секогаш ќе бидам приврзан за Рома и за другите клубови каде што работев“, додаде Португалецот.

ПОСЛЕДНИ

Парите прават чуда: Меси, КР и Бензема играат за ист клуб во Лигата на шампионите во сезоната 2023/24?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд почетокот на јуни, сопственикот на Њукасл Јунајтед е и мнозински акционер на четири водечки клубови во Саудиска...

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...