Мурињо: Им кажав на играчите дека се срамам од нив

Рома успеа да остане непоразена во големото дерби против Јувентус, иако одигра слабо прво полувреме и имаше негатива од 1:0.

Јувентус беше доминантен во првото полувреме и можеше да има поголемо водство, а Мурињо изјави дека се срамел од своите фудбалери во првиот дел.

„На полувремето им кажав на моите фудбалери дека се срамам од нив. Не беше во прашање тактика туку нивниот однос. Не смееме да дојдеме тука и да играме на овој начин. Му велев на Салваторе Соти на клупата дека треба да се моли што резултатот е само 1-0. Бидејќи негатива од само 1-0 беше фатанстичен резултат по тоа прво полувреме и имавме многу среќа“.

„Не направивме ништо. Во вториот дел излезе некој друг тим, иако за несреќа немав многу опции на клупата  со Заниоло и Вајналдум повредени. Ако го анализираме второто полувреме, заслуживме да победиме со 1-0, но првото бевме очајни“, изјави Мурињо.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...