Moже ли Конте да се врати во Јувентус? Еве што одговори италијанскиот стратег

Eкипата на Јувентус сезонава влезе со шампионски амбиции, меѓутоа резултатите на почетокот од сезоната се далеку од она што се очекуваше.

После седум одиграни натпревари Јувентус е на осмото место на табелата со 10 освоени бодови и веќе заостанување од лидерот Наполи од седум бодови. Сето тоа е причина се повеќе да се пишува заминување на Алегри.

Еден од тренерите со кои се поврзува Јувентус е Антонио Конте. Конте со Јувентус освои пет трофеи, а во овој момент го води Тотенхем и не му оди лошо, на стартот од сезоната „петлите“ имаат пет победи и две нерешени средби.

Новинарите го запрашаа да ги коментира гласините кои го поврзуваат со Јувентус.

„Тоа е неверојатно. Во овој момент тоа е непочитување кон тренерот на Јувентус и кон мене како тренер на Тотенхем. Само што ја започнавме сезоната. Среќен сум и задоволен тука. Уживам во Тотенхем имам одличен однос со сопственикот на клубот.

Не гледам проблем во овој момент, ниту пак во блиска иднина. Затоа не сум заинтересиран да зборувам повеќе за такви приказни“, изјави Конте.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...