Млад Британец загина од хеликоптерски пропелер во Атина

Млад турист од Велика Британија загина на аеродромот во Спата, Грција, откако хеликоптер го здробил пред очите на неговите брат и сестра, објави „Дејли Мејл“

Момчето пристигнало од Миконос со приватен лет со уште тројца туристи вклучувајќи го и неговиот брат, додека неговите родители патувале со вториот хеликоптер.  

Точните околности под кои утринава настрадало момчето се уште не се разјаснети, но според досегашните информации, туристите коишто биле во хеликоптерот почнале да излегуваат пред комплетно да запрат пропелерите на авионот. Младиот човек почнал да го обиколува хеликоптерот одзади, но налетал на лопатките на моторот коишто го здробиле за неколку секунди.

„Дејли Мејл“ објави дека пилотот на хеликоптерот е уапсен. 

ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...