Mилик: 14-ката во Јувентус ја избрав поради Тиери Анри

Полскиот напаѓач Аркадиуш Милик се врати во италијанската Серија А, каде што во следнат сезона ќе го носи дресот на Јувентус како позајмен фудбалер.

Јувентус долго време бараше решение за нападот, а откако пропаднаа нивните обиди да го купат Мемфис Депај од Барселона, раководството се реши за Милик кој има искуство во калчолигата.

„Возбуден сум што доаѓам во Италија. Потпишав за врвен тим, многу сум среќен што се вратив во Италија. Поминав четири години во клубот и навистина сум среќен.

Го избрав дресот со број 14 затоа што другите беа зафатени, но и поради тоа што еден од моите идоли, Тиери Анри го носеше тој број“, кажа Милик.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...