Милевски: Соработката со UNDP продолжува со засилено темпо

Денес, во Министерството за локална самоуправа остваривме средба со Илмиасан Даути, координатор на проектот, кој го водиме заедно со UNDP и Швајцарската развојна агенција,  објави Зоран Милески на својот фексбук профил.

Дигитализацијата на општините, доброто управување, зајакнување на капацитетите на локалните совети, оценување на ефикасноста на законите кои ја третираат областа од локалната самоуправа, се само дел од активностите кои ќе се реализираат во следниот период.

ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...