Милан го прави Рафаел Леао најплатен фудбалер

Милан започна преговори со агентот на Рафаел Леао за продолжување на соработката, пренесуваат италијанските медиуми.

23-годишниот Португалец пристигна на Сан Сиро пред две години, а оваа сезона буквално „експлодира“ и беше избран за МВП на сезоната во Серија А.

Леоа го привлече вниманието на многу европски гиганти, па Милан сака брзо да реагира и веќе започна преговори за нов договор.

Милан сака да го „блиндира“ со нов договор и му понудил четири пати поголема плата и откупна клаузула од 200 милиони евра.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека преговорите се во напредна фаза и дека Милан му понудил 6,5 милиони евра по сезона до 2027 година, со што Леао ќе стане најплатен фудбалер меѓу „росонерите“.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...

На Островот се најавува: Еве кога Манчестер Сити би можел да ја добие казната

Раководството на Премиерлигата неодамна му изрече висока казна на Евертон поради кршење на финансиските правила, а сега на удар на лигата е и...