Мила Кунис за болеста на Ештон Кучер: Среќни сме што сме заедно

Ештон Кучер неодамна откри дека се бори со ретко автоимуно заболување наречено васкулитис. Поради оваа болест, тој привремено не можел да слуша и гледа. Со неговата сопруга, глумицата Мила Кунис за „Ентертејнмент тунајт“ сега проговорија како го пребродиле тешкиот период.

Мислам дека немате време да седнете и да разговарате, едноставно минувате низ тоа. Одите и се справувате со кое било здравствено нарушување што ќе се појави…

Но, сепак имате деца, сѐ уште имате семејство, мора да го живеете животот. И, мислам дека сме многу среќни што се имаме еден со друг, но што се однесува до тоа што постојано седиме и разговараме за тие нешта – не! Мора и да работиме!, вели Мила. Според глумецот, дека васкулитисот го прекинал неговиот вид, слух и го исфрлил целосно од рамнотежа. Навистина не го цениме тоа додека не го снема, додека не кажеме „Не знам дали некогаш ќе можам да гледам повторно. Не знам дали некогаш ќе можам повторно да слушнам, не знам дали некогаш повторно ќе можам да одам“, иистакна Ештон.

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...