„Ми беше тешко после СП, децата ме спасија од депресија“


ТОП 5 можни трансфери овој Јануари – Феликс веќе потпиша ↓↓↓


Фудбалерот на Баерн Минхен, Џошуа Кимих призна дека по неуспехот на Светското првенство поминувал низ тешки моменти, а само децата го спасиле од депресија.

Германија беше елиминирана уште во групната фаза и тоа секако беше големо разочарување затоа што Германците имаа големи очекувања. Посебно тешко се прифаќаше затоа што и пред четири години во Русија Мундијалот го завршија исто така во групната фаза.

„Ми беше многу тешко, но на крајот не паднав во „црна-дупка“, а за тоа се заслужни моите три деца. Со нив имав обврски и морав да правам други работи, па така и не мислев за тоа што ни се случи во Катар“, изјави Кимих кој со Баерн ги одработува зимските подготовки.

Одбранбениот играч за врска не играл од 1. Декември како и поголемиот број германски репрезентативци кои настапуваат во Бундеслигата, па така мотивиран го дочекува продолжението од сезоната.

Баерн е лидер во германскиот шампионат со четири бода предност во однос на Фрајбург и шест повеќе од Лајпциг.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...