Мијатовиќ: На Реал му одговара што Барселона толку се засили

 

Поранешниот југословенски репрезентативец и поранешен фудбалер на Реал Мадрид, Предраг Мијатовиќ смета дека шпанскиот шампион и понатаму има подобар тим од Барселона, иако Каталонците ангажираа голем број засилувања.

Според мислењето на Мијатовиќ, засилувањето на големиот ривал може да му користи на неговиот поранешен клуб.

„Барселона по тешката сезона реши да се засили. Ангажираа неколку врвни и проверени фудаблери. Сега лигата ќе биде поинтересна.

Ова му одговара на Реал, кој ќе има поголема конкуренција и нема да се опушти во ниту еден момент. Мислам дека Реал Мадрид како екипа е посилна од Барселона во моментов“, вели Мијатовиќ.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...