Меси за Федерер: Гениј, единствен во историјата на тенисот…

Aргентинецот и фудбалер на ПСЖ, Лионел Меси испрати големи пофалби за Роџер Федерер кој најави дека заминува во пензија.

„Гениј, единствен во историјата на тенисот и пример за секој спортист. Му посакувам се најдобро во неговата нова фаза од животот, ќе ни недостасува да те гледаме на теренот и да уживаме“, објави Меси на социјалните мрежи.

Федерер вчера најави дека се повлекува од активното играње тенис после Лајвер Купот. Ова натпреварување е на програмата од 23. до 25. септември во Лондон.

Швајцарецот не играл од минатогодишниот Вимблдон откако му беше направена операција на коленото.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...