Меси спаси детенце од редарите за да направи селфи со него 🎥

Тимот на ПСЖ го освои првиот трофеј во новата сезона откако во Суперкупот на Франција славеа против Нант со 4:0.

Еден од стрелците на головите беше Лионел Меси кој постигна гол со вистинска мајсторија. После натпреварот Аргентинецот уште еднаш ја покажа својата големина.

Едно од детенце од трибината се спушти пред тунелот и се обидуваше да дојде до Аргентинецот за фотографија додека обезбедувањето го попречуваше. Сепак, на крајот Меси реагираше и детенцето доби драгоцен момент кој ќе го памети до крајот на животот.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...