Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓


Лионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар за Пари Сен Жермен, а навивачите го испратија Аргентинецот со свирежи.

Свирежите почнаа пред натпреварот. Меси доживеа исвиркување од целиот стадион неколку моменти пред неговото име да биде претставено пред почетокот.

На крајот Аргентинецот се фотографираше со неговите колеги по доделување на наградите, а потоа заедно со Нејмар си замина од теренот и не ги поздрави навивачите.

Меси и Нејмар со овој потег им се одмаздија на навивачите, кои веќе некое време ги критикуваат и исвиркуваат пред и за време на натпреварите.

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...