Meгваер: Играв добро и чувствував дека ми оди одлично, но тренерот одлучи да ме стави на клупа

Oд кога Хари Мегваер се пресели на клупата за резерви на Манчестер Јунајтед почна да му оди подобро и да бележи добри резултати, но и покрај тоа дефанзивецот остана стартер во репрезентацијата.

Со него во тимот Англија запиша пораз од Италија и така испадна во Б-дивизијата како последна репрезентација во групата.

После натпреварот Мегваер зборуваше за неговиот старт на сезоната.

„Кога во прашање е мојата форма, не знам што се зборува за мене, не читам. Одиграв три добри натпревари за репрезентација и имав добра предсезона, чувствував дека ми оди одлично. Но, очигледно менаџерот Тен Хаг одлучи да ме стави на клупата откако екипата почна да победува и не сака да го менува тимот“, изјави Мегваер.

Рафаел Варан и Лисандро Мартинез станаа прв тандем стопери во срцето на одбраната и како што стојат работите Мегваер ќе почека за својата шанса.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...