Меѓународни експерти тргнаа за Украина за да ја посетат нуклеарката Запорожје

Грижите за безбедноста на најголемата нуклеарка во Европа се зголемија откако објектот  во изминатите недели беше цел на чести гранатирања, за што Русија и Украина меѓусебно се обвинуваа.

„Мораме да ги заштитиме безбедноста и сигурноста на најголемата нуклеарна централа во Украина и Европа“, изјави директорот на Меѓународната агенција , Рафаел Гроси.

Украинскиот претседател Володимир Зеленски откри дека Европа била на чекор до нуклеарна катастрофа во четвртокот, откако централата на кратко била исклучена од украинската електрична мрежа, при што се вклучиле резервните генератори.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...