Мбапе и Халанд незадржливи, Реал сигурен🎥

Лигата на шампиони и оваа сезона започна со многу возбудувања, а во првиот ден фаворитите главно ја оправдаа својата улога.

Во дербито на вечерта Пари Сент Жермен го победи Јувентус со 2:1, а херој за „светците“ беше Килијан Мбапе.

Французинот фуриозно го започна натпреварот и постигна прекрасен гол во 5-та минута после асистенција на Нејмар. Дваесет минути подоцна Мбапе зголеми на 2:0. Во вториот дел Јувентус успеа да намали преку Мекени, но не успеа да дојде до бод.

Реал Мадрид рутински стигна до победа на гостувањето кај Селтик со 3:0, иако Бензема излезе од игра поради повреда после триесетина минути. Винисиус, Модриќ и Азар беа стрелци за „кралевите“.

Милан не успеа да стигне до победа против Салцбург и одигра 1:1 на гостувањето во Австрија, а Манчестер Сити беше убедлив против Севиља со 4:0, каде Халанд постигна нови два гола во ЛШ.

Лајпциг беше прегазен на свој терен од Шахтјор со 1:4, а Бенфика беше сигурна против Макаби со 2:0.

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...