Mбапе го избра најлошиот момент во неговата кариера: Сакав да бидам сам и да плачам

За напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе поразот во финалето од Баерн Минхен е најлошиот момент во неговата кариера.

Баерн во 2020 година го победи ПСЖ со 1:0 во финалниот натпревар и така ги остави Французите без трофејот.

Досега за Мбапе тоа е единственото финале во најелитното европско натпреварување.

„Најлошиот момент во мојата кариера е поразот во финалето од Лигата на шампионите против Баерн. Натпреварот заврши, добив медал, но не тој што го сакав. После тој натпревар сакав да бидам сам и да плачам. Мотивиран сум да се вратам подобар и да победам“, порача Мбапе.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...