Матеус: Баерн го сака Де Лихт? Нели клубот немаше пари?

Легендарниот Лотар Матеус често ги коментира случувањата во неговиот поранешен клуб Баерн Минхен, а сега на ред дојде интересот за стоперот на Јувентус, Матијас Де Лихт.

Матеус е изненаден што Баерн се поврзува со Де Лихт затоаш то од клубот во изминатиот период тврдеа дека мораат да ги намалат трошоците поради негативниот ефект од пандемијата.

„Мене ми е чудно од каде ќе најдат толкава сума, нели клубот немаше пари? Се зборуваше дека намалените приходи од тв правата се причина што не се најде договор за продолжување на соработката со Левандовски, а и ситуацијата со Гнабри не е јасна“.

„Одеднаш го купија Мане за 41 милион евр,а дојде и Лајнер кој сигурно е платен барем 20 милиони евра, сега се споменува Де Лихт кој би бил платен 70-80 милиони“, зачудено порача Матеус.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...