Маск имал афера со сопругата на ко-основачот на Google – најскапиот распад на брак во тек

Извор за Wall Street Journal тврди дека Eлон Маск имал афера со Никол Шанахан, сопругата на ко-основачот на Google, Сергеј Брин, кој поднел барање за развод на почетокот на јануари.

Пријателите на двојката рекоа дека романсата на Маск со Никол е она што го натера милијардерот на Google да се разведе од сопругата.

Не е јасно колку долго траела романсата, но наводно се случила истиот месец кога Маск со својата поранешна девојка Грајмс добил девојче и еден месец откако тајно станал татко на близнаци со поранешната извршна директорка на стартапот за вештачка интелигенција – Neuralink.

Тој започнал да излегува со сегашната девојка Наташа Басет во февруари.

Седмиот најбогат човек на светот, чија вредност се проценува на 93 милијарди долари, поднел барање за развод во јануари, што го означи почетокот на еден од најскапите разводи во историјата на Силиконската долина.

Милијардерот бара и заедничко старателство над нивната двегодишна ќерка.

Тој претходно беше во брак со Ен Војчицки, што траеше од 2007 до 2015 година. Од тој брак има две деца.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...